Hakkımızda

 

‘Ailem için Sağlık’ Vitakap firmasının, sektöründe lider doğal ve organik ürünleri bir çatı altında topladığı bir marka.

Ailenin tüm bireyleri için en doğru ve sağlıklı ürünleri sunan ailemicinsaglik.com; doğal ve organik içerikli kozmetik ve dermokozmetik markalarından, saygın sağlık kuruluşları tarafından onaylanmış besin desteği ve sporcu takviyelerine, alanında lider kişisel bakım ve temizlik ürünlerinden, organik bebek giyimine dünyada başarısını kanıtlamış ödüllü markaları güvenli ve avantajlı bir şekilde tüketicisiyle buluşturmayı hedefleyen e-ticaret sitesidir.

Vitakap firması, 2011 yılında, uzun yıllar yurtiçinde ve yurtdışında ilaç sektöründe çalışmış aynı zamanda da BO Farma İlaç San. Ltd. Sti.’nin kurucuları olan Bora Önen ve Kemal Ozan Özyörük tarafından kuruldu. Herşey 2011 yılında Bora Önen’in, eşinin hamileliği döneminde, gıdalarda kullanılan sentetik maddeler, tarım ilaçları ve hormonlar üzerine araştırmaya yönelmesiyle başladı. Bu maddelerin insanlar ve çevre üzerindeki kısa ve uzun dönemdeki zararlarının yanı sıra insan vücudundan atılamayarak, anneden bebeğe aktarıldığını gördüler. Araştırmalarında gelişmiş ülkelerde, insanların her gün kullandıkları kozmetik, temizlik ve kişişel bakım ürünlerindeki kimyasallar ve toksin maddelerden uzaklaşma trendinde olduklarını ama henüz Türkiye’de bu bilincin oluşmadığını farkettiler. Bunun üzerine dünyada bu konuda öne çıkmış olan markaları tespit ederek, bu markaların ürünlerini Türkiye’deki tüketiclerle buluşturma süreci başladı. Finans ve perakende sektöründe uzun yıllar tecrübe edinmiş olan sınıf arkadaşları Kemal Macit’in de ortak olarak katılması ile firma büyüyerek, doğal ve organik ürün sektöründe lider konuma gelme hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

‘Ailem için Sağlık’ markası bünyesine kattığı markaları en ince ayrıntısına kadar inceler ve firma ortaklarının kendileri ve aileleri için sağlıklı bulmadıkları ürünleri kesinlikle müşterilerine sunmaz. Ürünlerinin dünyada en yüksek standartlar olan USDA Organic, NSF Organic, NCP/CSE ve NPA doğal sertifikalarına sahip. Türkiye’de henüz yaygın olarak bilinmese de, ‘Ailem için Sağlık’ çatısı altındaki ürünler, sentetik renk ve koku, paraben ve diğer petrol yan ürünleri, Gluten, Ftalat, Sodyum loril/eter sülfat, PEG, PPG, MEA, DEA, TEA, Glikol veya Petrolyum bazlı içerikler, Aluminyum, Fosfat, Silikon gibi zararlı kimyasal maddeleri içermez. “Ailem için Sağlık” ürünleri geri dönüşümlü olup, biyoparçalanabilen ve yenilenebilir kaynak sahibi ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.